שאלות נפוצות

כל השאלות של איריס שאנחנו יכולים לחשוב עליהן יוצבו כאן

יש תוכן עניינים בצד ימין

מתי לעדכן את איריס

עדכון איירס אינו כמו כל תוסף אחר. כדי לערוך בואו נשווה בין איירס ל-מוג'נג- כאשר אתם מעדכנים את גרסת מיינקראפט של השרת שלכם, זה יגרום לכך שכל צ'אנק חדש שנוצר לא יתיישר עם צ'אנקים קיימים, בעולם הרגיל.

אייריס מייצרת עולמות גם, אז יש לה את אותה בעיה. ההבדל הוא שאייריס מעדכנת הרבה, ומוג'אנג בקושי, מה שגורם למשתמשים לחשוב שזה בטוח לעדכן, כשבמציאות זה עלול להזיק יותר מתועלת.

ציטוט ממפתח ראשי של הפלאגין:

באופן כללי, אי אפשר לעשות משהו כזה בלי להסתיים בגבולות קשים / צורך לערוך מיליוני צאנקים אולי. על ידי שינוי מפת הביומה, הכל משתנה. דברים שהיו מדבריים הם עכשיו יער. אני יכול למזג את זה על ידי שימוש אינטרפולטור, אבל... בהתעלמות מהמעבד האינטנסיבי [נדרש לכך], זה עדיין ייראה נורא, כי זה עדיין ייראה כמו קיר, רק חלק יותר, והביומות עדיין יהיו חתוכים . פשוט עדכנו כאשר תהיו מוכנים ליצור מפה חדשה, זו לא בעיה גדולה 😛

אז מתי כדאי לעדכן את איריס?

עלייכם לעדכן את איירס רק כאשר אתם מוכנים למחוק או ליצור מחדש את כל עולמות האיירס. אם אתם בכלל חושבים לעדכן את איירס בכל מקרה אחר, צרו קשר עם התמיכה כדי לדון בזה קודם.

על תשכחו לעשות גיבוי

אם אתם בטוחים שאתם רוצים לעדכן את איירס אז ראו עדכון עולם

איך לשנות את סיד העולם באיירס

עולמות איריס, בניגוד לעולמות מיינקראפט רגילים, מייצרים עולמות חדשים עם אותו סיד בכל פעם. כדי לשנות את ה-סיד הזה, עליכם להוסיף אותו לקובץ server.properties, אותו אתם מוצאים בספריית השרת הראשית שלכם (*/server.properties). פשוט מצאו את ההגדרה level-seed= והוסיפו כל מספר מאחוריה, באופן אקראי. בכל פעם שתשנו את זה, ותעשו עולם איריס חדש, יהיה לך סיד אקראי חדש.

כשל במטמון אטומי

אנא נסו את השלבים הבאים כדי לפתור בעיה זו (אלה גורמים לבעיה ב-80%+ מהמקרים):

 1. הסר רווחים מהנתיב לשרת (אם לשם המשתמש שלך יש רווח, עליך לשים את השרת בשורש הכונן שלך, כלומר C:/server)

 2. הסר כל תווים שאינם ASCII (כלומר סינית, יפנית, קוריאנית, רוסית וכו') מהנתיב לתיקיית השרת (שוב, אם שם המשתמש שלך מכיל תווים אלה, מקם את השרת ב-C:/)

 3. עצור את השרת שלך, הסר */plugins/iris/packs ואז הפעל את השרת שוב.

אם אף אחד מאלה לא עובדים בשביל לפתור את הבעייה שלך עקבו אחרי המדריך הורדה ידנית של Overworld

הורדה ידנית של Overworld

לפעמים אנו מבקשים ממך להוריד ידנית את Overworld מכל סיבה שהיא. כדי לעשות זאת, עקוב אחר המדריך הבא:

 1. עצור את השרת

 2. הסר */plugins/iris/packs/overworld (התיקיה)

 3. מקם אותו באותה תיקיה כמו קודם, */plugins/iris/packs/overworld

 4. פתח את התיקיה

 5. שנה את שם התיקיה שהתקבלה ל-overworld

 6. עקוב אחר המדריך לתחילת העבודה כפי שאתה רגיל מכאן

קריסת שרת פטרודקטילוס (RAM)

פטרודקטילוס ידוע בכיבוי שרתים המשתמשים בזיכרון מלא, כמו מה שקורה בעת יצירת עולם איריס, או יצירת עולם מראש. כדי לפתור בעיה זו יש שני שלבים שאתה יכול לנקוט, שניהם כוללים הגדרת דגלי ההפעלה.

-XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1HeapWastePercent=7 -XX:G1NewSizePercent=15 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -jar server.jar

הקפד להגדיר את server.jar לקובץ ה-jar האמיתי שלך (ראה סוף הדגלים)

אם זה לא עובד, נסה את אלה:

-XX:+UseG1GC -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:MaxGCPauseMillis=200 -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+DisableExplicitGC -XX:+AlwaysPreTouch -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -XX:G1HeapWastePercent=5 -XX:G1MixedGCCountTarget=4 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=15 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=90 -XX:G1RSetUpdatingPauseTimePercent=5 -XX:SurvivorRatio=32 -XX:+PerfDisableSharedMem -XX:MaxTenuringThreshold=1 -Dusing.aikars.flags=https://mcflags.emc.gs/ -Daikars.new.flags=true -Dterminal.jline=false -Dterminal.ansi=true -jar server.jar

שוב, עליך להגדיר את server.jar לקובץ ה-jar האמיתי שלך (ראה סוף הדגלים)

הפעלה מחדש לאחר הורדת חבילה

זה קשור לדרישה ש-Datapacks כבר מותקנות עם הפעלת השרת, בעוד שאיירס לא מוכנה לפני ההפעלה. איריס משתמשת ב-Datapacks כדי ליצור ביומות צבעוניות כמו הביומה של Sakura:

הכוונה היא שהשרת שלך יוכל לספק את כל הצבעים המתואמים אישית שיש לאיריס להציע, בגנרטור. אם אינך רוצה את התכונה הזו בעולם שלך, הסר את הקטע של נגזרות מותאמות אישית מכל אחת מהביומות בחבילה.

לוגו אדום בהפעלה

הגדר בתוך settings.json בהגדרות -> כללי -> useConsoleCustomColors שימו אותו ב-false

פלאגינים לא נתמכים

יש כמה פלאגינים שמתעסקים יותר מדי בתוכן ובתלות (רכה) של אייריס. אנו מנסים להבטיח שיתוף פעולה חלק עם רוב התוספים, אך אלה חוצים גבול, למרבה הצער.

פלאגינים לא נתמכים:

 • Region Manager

 • Plugman

 • Hotplug

 • כל WorldGenerator אחר שמשתלט על יצירת צ'אנקים ללא הדרכה

הסרת ההתקנה של איריס

יש הרבה דברים של אייריס שישברו כאשר תסיר את ההתקנה של התוסף. הרבה מהתכונות הללו עלולות לגרום לבעיות בשרתי הישרדות ולכן אנו ממליצים בחום להשאיר את איירס מותקן.

תכונות שצפויות להישבר:

 • Strongholds cannot be found with eyes of ender: Iris allows you to directly control how many strongholds can spawn and how far apart they are. Because we don't follow the same method as vanilla, eyes of ender require Iris to be installed to lead to the correct locations. If you uninstall Iris, eyes of ender will lead to locations where there is nothing (where vanilla would place one)

 • No mob and animal spawns: Iris does not spawn mobs when it generates chunks, but instead has its own spawning system to evenly distribute mobs/animals over the entire server. These mobs will no longer spawn. Mobs that spawn in structures like silverfish and guardians will no longer spawn.

 • New chunks will not be custom: New chunks will be normal vanilla chunks which do not align properly with existing chunks. Removing these manually can be difficult if you wish to amend it.

 • Custom particle & sound effects will disappear: There are custom particles & sound effects which will no longer be (dis)played and replaced by (boring) vanilla defaults. Iris uses these to add biome immersion, and all of this would be removed.

 • Custom leaf decay systems: Iris spawns custom trees which have leaves which are too far away from logs without them decaying. Iris controls leaf decay systems and uninstalling the plugin may result in leaves being removed where they shouldn't.

 • Custom height modifications: Iris is responsible for setting the max height to something different than vanilla. If you remove Iris, this will not be ensured with every world and you may end up with mountains cut-off at the new - wrong - build limit.

 • World Shifting: A less probably bug but one that can still seriously mess up your worlds is that certain parts of the world may be shifted up 64 blocks. This allows people to get below the bedrock, breaks the terrain and can even cut player-built buildings in half.

אם תחליט להסיר את ההתקנה של איירס בגלל בעיות בביצועי השרת (נראה ש-Iris גורמת ללאגים), אנא פנה תחילה לתמיכה, כדי שנוכל לחפש פתרון. לאחר מכן נשמח לראות דוח תזמון,timings report/.

ביומות גדולות / קטנות יותר

בתרשים זה, אתה רואה אילו הגדרות משפיעות על גדליי הביומה. כדי להגדיל את הביומות, אתה יכול להגדיל את הזום על הביומות הספציפיות של האזור כאן, מה שיגדיל את אוסף הביומות שנמצאו בקטגוריה. אתה יכול גם לשנות את כל גדליי הביומה והאזור לגדולים יותר, הגדרה זו נמצאה כאן.

שינוי סיכוי לספאון של אובייקטים

כדי לצמצם את מספר הפעמים שאובייקט נוצר באזור בודד, בצע את השלבים הבאים:

 1. מצא את שם האובייקט על ידי קבלת אבק אובייקט עם iris object dust/ בלחיצה על האובייקט. זכור את השם הזה, אנחנו צריכים אותו בשלב 4

2. מצא את שם הביומה על ידי ריצה iris find/

3. פתח את קובץ התצורה של הביומה על ידי איתורו ב-plugins/iris/packs/overworld/biomes/* כל אחת מהתיקיות שם מיועדת לאזור אחד. שם האזור כלול בשם הביומה. (אם אתה בעולם סטודיו, אתה יכול להשתמש ב-iris studio editbiome/ כדי לפתוח ישירות את הקובץ)

4. מצא את הקטע "objects", שנראה דומה לקטע הבא (ייתכן שיהיו יותר או פחות הגדרות)

"objects": [
  {
    "place": [
      "folder/subfolder/1",
      "folder/subfolder/2",
      "folder/subfolder/3"
    ],
    "chance": 0.1,
    "density": 2,
    "mode": "MIN_HEIGHT"
  }
]

כאן, יש 2 אפשרויות לקחת בחשבון, chance ו density.

הסיכוי (chance) מכתיב את הסיכוי החלקי של אובייקט לעשות ספאון לכל צ'אנק, אם הוא 0.1, יש לו סיכוי של 1 ל-10 או 10% לעשות ספאון. אתה יכול להקטין את המספר הזה כדי להקטין את מספר הפעמים שהוא עושה ספאון.

צפיפות מכתיבה את מספר הפעמים שהאובייקט עושה ספאון (chance) אם הוספת סיכויים לכמות האובייקטים בצ'אנק. כך, למשל, אם הסיכוי של 10% שהאובייקט יעשה ספאון, יהיו 2 אובייקטים מהאובייקטים הכלולים ברשימת המקומות (place), בצ'אנק הזה. אתה יכול להקטין את המספר הזה כדי לראות פחות מאותם אובייקטים שעושים ספאון.

אפשרות נוספת היא להסיר אחד או יותר מהאובייקטים מהרשימה (place) שמתחת למקום, זה יסיר את האובייקט הזה מהביומה לחלוטין. הערה: אל תסיר את כל האובייקטים מהרשימה. במקום זאת, הגדר את הסיכוי ל-0 (chance).

תמיכה

אנו מציעים תמיכה בדיסקורד שלנו. תשאלו שאלות שאתם לא מוצאים להם תשובות בווקי שלנו. אנו מבקשים ממכם לחפש בויקי עבור פתרונות לבעיות שלכם לפני שתלכו לבקש עזרה בדיסקורד. תודה על השימוש באיריס!

 • צוות התכונות של וולמיט

Last updated